"Přítel je v Pekle pouze obchodní termín." - Nameless Cutter

[historie a legendy] Bohové

12. prosince 2008 v 23:20 | absurda |  [historie a legendy]
Zde bude následovat výpis bohů kteří dohlíží na tento svět. Nebudou zde všichni ze základních pravidel a budou trochu pozměněni, neřiďte se těmi z knih, ale jejich verzemi odsud.

Paladin
Paladin je všeobecný bůh dobra. Bůh spravedlnosti, cti, síly, odvahy, slunce a úrody. Je uctíván skoro všude po celém Barru a je (tedy spíše byl) patronem padlého Císařství a všech lidí dobré vůle.
Je zvláštností že i když je znám jako Paladin, má mnoho dalších jmen které lidé uctívají pro různé okruhy dobrých vlastností. Dalo by se jim říkat aspekty, zde je popis některých z nich.
- Bahamut
Tímto jménem nazývají Paladina učenci, soudci a inkvizitoři. Toto jméno je synonymem
pro spravedlnost, čest a ochranu slabých. Znak Balamutův nosí často soudci či paladinové
viditelně na svém těle aby si ho ostatní všimli a věděli na koho se v případě křivdy obrátit
nebo komu prosazovat patřičnou úctu. Na znaku je zobrazována hlava platinového draka,
což je i podle mnoho Balamutových věřících pravou podobou Paladina.
- Kord
Toto je Paladinův aspekt síly, spravedlivého hněvu a blesků. Toto jméno hřmí nad bojišti
kde bojují Paladinovi stoupenci a žádají svého boha aby jim dal sílu porazit jejich
nepřátele. Taktéž ho uctívají atleti aby jim dal sílu a námořníci aby jim dopřál klidnou
plavbu. Mnoho křížových výprav bylo vysíláno s jeho požehnáním.
-Pelor
Je aspekt ochránce, milostivého otce. Pelorovou náručí a zrakem je životodárné slunce a jeho
odměnou úrodná půda a velká sklizeň. Pelor je strážcem času a trpělivým pozorovatelem.
Mezi přívrženci tohoto jména jsou hlavně farmáři, cestující mniší a léčitelé. Proto jsou lidé
nesoucí Pelorův znak, slunce, na mnohem místech vítáni s otevřenou náručí.

Pomatujte že i když rozdílná jména, stále je to jeden a ten samý bůh, i když ne každý je to ochoten přijmout a mohlo by ho to urazit pokud budete srovnávat jeho jméno s jiným. Spíše je to rozdělení na kasty. A i přesto jsou lidé co honosí pouze jméno Paladina samotného a aspekty neberou v potaz.
Každý jak je jeho srdci nejbližší.

Raven Queen (Havraní paní - královna)
Nikdo, ani kněží samotní, si dnes už nepamatují pravé jméno Havraní paní a proto se jí říká podle její ikony. Havrana, zvěstovatele smrti. Havraní paní je totiž bohyní smrti, zimy a osudu. V jejích chrámech nikdy nehoří ohně a proto tam, v těch budovách z těžkých kamenných bloků, ani v létě není teplo a v zimně se tam na počest příchodu její vlády sráží dech a rostou křišťálové rampouchy.
Její věřící, kterých je po celém Barru poměrně málo, se nebojí smrti, protože ví, že ta jim byla už dávno určena a vlastně celá historie a osudy všech lidí již byli napsány a není v naší moci s nimi udělat něco co nezamýšleli bohové. To se mnohým volnomyšlenkářským lidem a hlavně dobrodruhům nelíbí, tito lidé si zakládají na vlastní volnosti a učení Havraní paní jim říká že vlastně vůbec žádnou nemají, že jsou pouze figurkami bohů.
Ale přesto že nemá mnoho věřících její kněží, i když obávaní kvůli své spřízněnosti se smrtí a odtažití kvůli své oddanosti osudu, jsou často zváni do vesnic aby poskytli jejich mrtvým zasloužený poslední odpočinek.

Moradin
Král Kovář, tak ho nazývají trpaslíci. Moradin je bůh řemeslníků. Ať už je to mečíř, platnéř nebo švec všichni se modlí k Moradinovy aby jejich dílo potěšilo zraky jejich zákazníků nebo obdivovatelů. Moradin je taktéž ochránce rodiny a rodinného krbu. Dává lidem teplo ze své výhně a jistotu rodinného kruhu, kam se řemeslník po pracném dnu vrací, aby měl kde spočinout a splodit potomstvo kterému by předal své řemeslo až jednou bude starý a odejde do síní k Moradinovy kde potká mistry svého oboru a nalezne klidný odpočinek.
Mnoho řemeslníků kteří uctívají Moradina má ve své dílně, obchodu nebo v pokoji malý oltářík kam ukládají předmět pro ně velkého významu, jejich nejlepší výrobek či památku na významnou událost která ovlivnila jejich další tvorbu. Tohoto předmětu si Moradin a jeho tvůrce váží natolik, že si ho berou s sebou do hrobu, aby ho mohli uložit do Moradinovy nesčetné sbírky.
Moradin je také patronem jara, protože to je období po dlouhém spánku, kdy se příroda probouzí k životu a to mu připomíná růst dětí a vytváření nových předmětů nesčetných krás.


Sehaine
Sehaine je bohyní podzimu a měsíce, kde prý je i její trůn, odkud hledí na hvězdy a pozoruje milence jejichž je patronkou. Taktéž umělci, spisovatelé, malíři či zpěváci jí považují za svou múzu a ona ráda naslouchá jejich písním a skrze tisíce hvězd pozoruje jejich tvorbu.
Své milé chrání a skrývá ve tmě, aby je nenašli ti co chtějí pošlapat jejich umění nebo zabránit jejich lásce. Je taktéž vášnivou milovnicí i když navenek je prchlivá, říká se že nejčastěji ze všech bohů schází mezi své oddané, aby se potěšila jejich přítomností. Je zobrazována jako plachá elfí dívka neskutečné krásy oblečená v lehký stříbrný samet s dlouhými vlasy stejné barvy.
Ale je to i smutná bohyně, která vidí že všichni na světě pomalu stárnou a umírají, a její je déšť co se snáší na zemi ve chvílích jejího největšího smutku.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama