"Přítel je v Pekle pouze obchodní termín." - Nameless Cutter

[historie a legendy] Náboženské zvyky

30. prosince 2008 v 14:09 | absurda |  [historie a legendy]
-Zakrákání havrana nad domem nebo když přeletí nad nějakým člověkem a zakráká je bráno jako znamení smrti. Tímto mu Havraní paní skrz svého herolda vzkazuje, že do jednoho týdne zemře. Také se říká že krákání havrana v kopcích nebo za vesnicí značí se v okolí jsou nepokojní mrtvý a Paní si přeje aby o ně bylo postaráno, aby měli klidný spánek.

-Na počest bohyně Sehaine se prý ve městech pořádají o úplňku tajné slavnosti aby jí hudebníci potěšili písněmi, mladí lidé tancem a milenci jí předvedli svou lásku. Dokonce lidé tvrdí že sama bohyně na tyto slavnosti občas sestupuje. Ale poslední dobou stále méně, protože tyto slavnosti se zvrhávají v požitkářské a sexuální orgie.

-Mnoho řemeslníků kteří uctívají Moradina má ve své dílně, obchodu nebo v pokoji malý oltářík kam ukládají předmět pro ně velkého významu, jejich nejlepší výrobek či památku na významnou událost která ovlivnila jejich další tvorbu. Tohoto předmětu si Moradin a jeho tvůrce váží natolik, že si ho berou s sebou do hrobu, aby ho mohli uložit do Moradinovy nesčetné sbírky.

-Paladina uznávají různí lidé různě a často se dělí na frakce. Balamutovým symbolem se zdobí soudci, učenci či inkvizitoři. Pod Kordovým jménem zase vystupují Křižáci, váleční vojevůdci a bojový mniší. Posledním nejrozšířenější frakce slouží pod jménem Pelorovým, mezi ty nejčastěji patří kněží na vesnicích, potulní mniši, léčitelé. Mezi těmito frakcemi zuří skrytá intrikářská válka o vládu a pravé jméno Paladinovo. I když kdo ví jestli to není jen výmysl ukecaných babek, vždyť je to "skrytá" válka ne?

-Každý z bohů má své zasvěcené období v kterém je jeho moc nejsilnější a kdy se nejčastěji projevuje. Moradin má jaro, Paladin léto, Sehaine podzim a Havraní paní zimu.

-Na světě jsou i zlý bohové, dokonce se říká, že je jich i mnohem víc než těch dobrých. Můžeme snad jen pro představu zmínit několik z nich.
Je zde bohyně Tiamat, pětihlavá matka všech zlých draků. Poté Asmodeus, pán Devíti kruhů pekelných. Bane, bůh ničení a zabíjeni. Gruumsh, patron orků a nájezdnických barbarských hord. Lloth, bohyně pavouků a temných elfů, takzvaných drowů. Tiamat, bůh závisti a bohatství. A Vecna, bůh temné magie a tajemství.

-A nesmíme zapomenout na Orcuse, démona který se snaží stát bohem. Jeho kulty jsou po válce duší mnohem víc rozšířené protože zde už není dostatečná síla která by je dokázala zastavit. Stejně jako jejich pán uctívají smrt, ale jiným způsobem než kněží Havraní paní.
Uctívají nemrtvé jako jejich pán a Havraní paní je poslední překážkou k jeho božství, proto jsou tito dva i jejich přisluhovači nepřáteli na život a na smrt (doslovně :)).


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama