"Přítel je v Pekle pouze obchodní termín." - Nameless Cutter

[místopis] Severní a Jižní Barr

6. prosince 2008 v 0:23 | <absurda> |  [místopis]
Kontinent Barr se nalézá v základní rovině existence, tzv. Materiální rovině (oproti ní jsou tu ještě Vílí divočiny a Podtemno, Děvět kruhů pekelných, Astrální moře a jeho ostrovy a Coeli Primas, které většině lidí je známější jakožto Nebe).
Je to největší a nejcivilizovanější kontinent na Absurdě (Terra Absurda je název celého světa - materiální roviny), střídá se na něm několik různých klimatických podnebí, od pouští a stepí které pokrívají skoro celý Jižní Barr, přes Džungli Rozdělení, která je jakousi hranicí mezi Jižní a Severní částí kontinentu, dále přeš mírné pásmo se svými rozlehlými lesy a zelenými kopci až po severní tundry, které pomalu přechází do Morozsdrany, severního ledového kontinentu.

Jižní Barr
Od nějjižnější cípu až po Džungli rozdělení se rozkládají dlouhé pláně a pouště bez výraznějších výškových rozdílů. Snad jediné pohoří, které naruší jinak plochou tvář celého Jižního Barru se táhne po západní straně pobřeží a nese poetický název Slunečné lože, podle legend místních kmenů do něj chodí spát bůh slunce, protože za ním je již jen dlouhá plocha oceánu a jeden jediný ostrov, který je prý jediným místem na zemi kam může vstoupit.
Přes více než polovinu jížního kontinentu se táhne obrovská poušť se svýmy písečnými dunami, po které kočují mnohé kmeny nomádů v hledání za drahocenou vodou.
Na pomezí mezi Planoucí pouští a Slunečným ložem se rozkládá Mazos, velké město patřící minotaurům, národu lidí s býčí hlavou, které je prý jedním velkým bludištěm.
Dalšímy velkými městy, která se rozkládají v planoucí poušti, jsou například Ektebana (zlaté město patřící pod nadvládu Rakšaského sultána) a hodně severně položené Zazzau (nebo také Zaria), městská stát jehož obyvatelé přijeli až zpoza moře z kontinentu Gayas. Zazzau má pověst otrokářského města a mnoho lodí naložených levnou pracovní silou už odtamtud vyrazilo na cestu zpět do své rodné země.
Posledním městem které nesmíme zapomenout zmínit je Sparta, toto kdysi obrovské, pyšné a krásné město bylo klenotem Jižního Barru, ne úplně svou krásou, Zlaté město Ektabana je podle mnoha lidí mnohem krásnější, ale Sparta se pyšnila nejlešíarmadou na světě.Ano pyšnila, za Invaze byla zničena podivnými válečníky zakutých v těžkých zbrojích, kteří svou disciplínou a morálkou předčili dkokonce špičkové Spartské jednotky a celé město vyhladili a srovnali se zemí. Na jeho místě teď dlí už jen malá komunita hrdých Sparťanů kteří Invazi přežili, většinou z důvodu že byli na obchodní cestě a jinak je většina města pouze městem duchů.

Severní Barr
Přesuneme se nad Džungli rozdělení do Severního Barru, který je opakem svého jižního bratříčka. Celý Severní Barr se pyšní mohutnými pohořímy, širokými řekamy, dlouhými lány zelených pastvin, vlnitými kopci a rozlehlými lesy.
Severní Barr býval před Invazí spojen v Císařství, mocnou zemi vedenou císařem, ale po Invazi ve které zemřel poslední Císař Aurelius a po které se celé kontinenty ocitli v troskách se Císařství rozpadlo na kusy a už nikdy nebyli zjednoceno.
Na Severní Barr dopadla nejtvrději ruka Cainova hněvu a hlavní voj Invazní armády byl veden sem, kde Císařství bylo viděno jako největši hrozba pro plány Prvního primarchy. Proto je nyní, po Invazi, po celém severu rozeseto nesčetně rozbořených měst a tvrzí a divočina už nepatří lidem, ale kočovným kmenům bestií a lidé se skrývají ve svých domovech za jakž-takž bezpečnými palisádamy a cesty už mnoho let zarůstají a jen několik odvážlivců a peněz chtivých obchodníků se odváží na něvidat poté co je už nestřeží Císařské patroly.
Nemnoho měst zustalo stát aby vůbec stálo o nich mluvit, ale povíme si alespoň o nějakých.
Jedním z nich je Tolstigorad, opevněné město patřící zarputilým trpaslíkům. Přístavní město, kde se prý vyrábějí ty nejpevnější lodě co dokáží proplout i Mäelstormem a snad jediné město, které nebylo Primarchovými armádamy dobyto. Potíž je v tom že traslíci nepouští mnoho lidí do města, alespoň pokud se neprokáží naditým měšcem. V okolí se nachází několik žebráckých měst, které se snaží najít ochranu před divočinou, lae trpaslíci čas od času vysílají Trestné jednotky, které chytají silné muže do otroctví a ostatní žebráky vyhánějí nebo pobíjejí, nechtějí u sebe příživníky.
Dalším městem které stojí za zmínku je Servian, město více na jihu obehnané velkou Servijskou zdí, ta byla za války poměrně dost požkozena, ale město ze z větší části poměrně zachovalo. V tomto měste se vlády ujal mladý nadaný státník Augustus, který o sobě prohlašuje že ej synem Císaře Aurelia a že znovu sjednotí celý Barr pod zástavy obnoveného Císařství, jež už nyní vlají nad Servianem.
Toto jsou dvě nejdůležitější města, která vypadá že mají slibnou naději a kolem kterých se možná opět vybudují zákaldy kdysi mocné země.

Jinak po celém Barru (jak jižním, tak severním) se nálezé mnoho dalších, zde nezmíněných míst, která mají svou ojedinělou historii a příběhy a jistě stojí za to je navštívit, jen informační kanali byli po Invazi težce nabořeny a proto mnoho lidí (a ostatních ras) žije odděleně od zbytku světa, spoléhajíce se pouze na sebe a nevycházející zpoza svých bran, protože celý Barr nyní nepatří jim, ale bestiím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama